Autor:

MAZUR PISZ

Utworzono:

14.08.2017

Drużyna Mazura Pisz wczoraj (12.08) zainaugurowała rozgrywki V ligi w sezonie 2017/18. Pierwszym rywalem Mazura był zespół Warmii Olsztyn, który w poprzednim sezonie występował w V lidze ale w Grupie 2, w obecnym sezonie w związku z przetasowaniami w rozgrywkach ligowych W-MZPN przewrócił "ich" spowrotem do grupy 1. Pierwsze spotkanie Mazur rozgrywał na wyjeździe na trudnym terenie na stadionie Warmii, gdzie zawsze grało nam się bardzo nie wygodnie jak się jednak okazało pomysł nowego trenera Mazura Pawła Uszyńskiego na to spotkanie się udał i drużyna Mazura zdobyła w tym spotkaniu bardzo cenne 3 punkty na inauguracje sezonu ! Pierwszą bramkę dla Mazura w nowym sezonie strzelił Sebastian Poświata, który standardowo pokonał bramkarza z "wapna" otwierając wynik spotkania w 25 minucie. Rzut karny został podyktowany za faul na Marcinie Mące. Wspomniany wyżej Marcin Mąka po indywidualnej akcji od środkowej strefy boiska gdzie minął aż 4 zawodników gospodarzy pokonał goalkeepera rywali podwyższając wynik spotkania na 2:0 i ostatecznie takim wynikiem to spotkanie się zakończyło. W drużynie Mazura w tym spotkaniu zadebiutowało kilku zawodników, którzy wrócili do Mazura po swojej absencji m.in. Simon Czupryński, który po rocznym pobycie w Ronie Ełk wrócił z wypożyczenia i dołączył do drużyny seniorów Mazura. Po kontuzji wrócił Aleksander Kołakowski. Obaj zagrali w wyjściowej jedenastce jednak Alek musiał boisko opuścić w 33 minucie spotkania z grymasem bólu na twarzy (najprawdopodobniej uraz żeber) w jego miejsce wszedł Marcin Okurowski, dla którego to jest również powrót do Mazura. Simon zagrał całe spotkanie. Do drużyny po półrocznej przerwie powrócił Mateusz Jakubowski (grał w Śniardwach Orzysz), który na boisku pojawił się w 77 minucie w miejsce Sebastiana Poświaty, a w 80 minucie spotkania zadebiutował Damian Zalewski, który w poprzednim sezonie grał w drużyniejuniorów młodszych Mazura pod okiem Jacka Świątkowskiego. W kadrze na to spotkania zabrakło: Paweł Uszyński(tylko trener), Karol Wiśniewski, Karol Szymanowski, Krystian Leonik, Michał Zieliński, Tomasz Jakubczyczk, Adam Obrycki, Paweł Witkowski oraz kilku innych zawodników.

Po meczu z Warmią wypowiedzieli się:

MARCIN MĄKA: Bardzo konsekwentna gra naszego zespołu, gdzie akcje ofensywne drużyny przeciwnej kończyły się na około 25 metrze dzięki bardzo dobrej grze formacji obronnej, a ponadto Maciej Turolski znakomicie grał na przedpolu czytając każde prostopadłe zagranie Warmii. Gra z naszej strony wyglądała tak, że po szybkich podaniach od obrony przez środkową strefę stwarzaliśmy sobie znakomite okazje do strzelenia bramek. Szczególnie duże brawa za pokazanie charakteru w grze na boisku dla zespołu i pozostawienie dużo zdrowia. Cieszy to, że na inaugurację rozgrywek wygrywamy na trudnym terenie i teraz trzeba skupić się już na kolejnym meczu ligowym.

SEBASTIAN POŚWIATA: Na mecz jedziemy w 15 osób. Mecz zaczynamy w pełnej koncentracji, agresywnie, mądrze przesuwając się całym zespołem i nie popełniając błędów obronie. Cały zespół zagrał na dobrym poziomie, jeden pomagał drugiemu! Uważam również, że wygraliśmy zasłużenie i wynik mógł być decydowanie wyższy, gdybyśmy wykorzystali swoje dogodne sytuacje bramkowe. Jednak cieszą 3 punkty i dobre wejście w sezon! Teraz Olecko, ciężki teren i tam sprawdzimy swoje umiejętności.

DAMIAN ZALEWSKI Mecz wyglądał bardzo dobrze, każdy dawał z siebie wszystko! Już na początku Sokół miał "setkę"ale trochę brakło komunikacji z Mąką, który krzyczał żeby zagrał.Eryk z Simonem na stronie ładnie lecieli nie było przejścia przez obronę.szkoda Alka, który wrócił po kontuzji, a mecz musiał zakończyć w 33 minucie spotkania z kontuzją. Pod koniec spotkania piękna indywidualna akcja mąki i bramka na 2:0 uspokoiła mecz. Taktyka trenera na rzuty rożne bardzo się sprawdzała, a całe wrażenie ogólne o spotkaniu pozytywne, zwycięstwo na start sezonu a teraz myślimy już o kolejnym rywalu - Czarnych Olecko, mecz z nimi już w środę.

PATRYK ZACH Graliśmy bardzo dobrze i mądrze w obronie, nie dopuszczaliśmy do strzałów o czym świadczy fakt 0 celnych strzałów ze strony gospodarzy. Warmia grała dobrze piłką widać że mieli obrane pewne schematy gry przygotowane na ten mecz i wykorzystywali je ale bez skutku. Mieliśmy przewagę nad Warmia jeżeli chodzi o wiek zawodników i doświadczenie oraz warunki fizyczne. Strzeliliśmy 2 bramki nie tracąc żadnej i udało się wywieźć 3 pkt co jest najważniejsze