CO SŁYCHAĆ W DKS DOBRE MIASTO ? (akt. 05.03)

CO SŁYCHAĆ W DKS DOBRE MIASTO ? (akt. 05.03)

Za oknami mroźna zima, a seniorzy DKS Dobre Miasto ponad połowę przygotowań do rundy wiosennej mają już za sobą. Już za niecałe 2 tygodnie, bo 17 marca na dobromiejskim stadionie rozegramy pierwszy mecz o ligowe punkty. Naszym przeciwnikiem będzie Żagiel Piecki. Tym meczem zaczniemy najważniejszy okres od kilku lat, ponieważ z całych sił powalczymy o utrzymanie w lidze okręgowej. Oczywiście, jeżeli pozwoli pogoda, bo na dzień dzisiejszy płyta główna w Dobrym Mieście pokryta jest cała śniegiem.
Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zbliżająca się runda wiosenna będzie niezwykle ważna i trudna dla naszego zespołu. Po meczach jesiennych zajmujemy przedostatnią pozycję w tabeli, mając na koncie 12 punktów. Nasz pierwszy przeciwnik znajduje się nad nami posiadając 14 punktów, zatem już w pierwszym meczu będziemy mogli odskoczyć troszeczkę wyżej. Zanim to się stanie, zespół musi dobrze przygotować się do długiej rundy. Swoje przygotowania do rozgrywek ligowych rozpoczęliśmy 22 stycznia. Od tego czasu trenujemy trzy razy w tygodniu oraz rozegraliśmy sześć sparingów.

Wyniki dotychczasowych sparingów:
1. DKS Dobre Miasto - Burza Słupy 4:2
2. DKS Dobre Miasto - Cresovia Górowo Iławeckie 3:6
3. DKS Dobre Miasto - Granica Bezledy 1:1
4. DKS Dobre Miasto - Huragan II Morąg 0:3
5. DKS Dobre Miasto - Korona Klewki 3:2

W ostatni weekend na sztucznej murawie w Bartoszycach podopieczni Michała Włodarskiego zmierzyli się z Polonią Lidzbark Warmiński. Mecz był bardzo wyrównany, ale z tego pojedynku to my okazaliśmy się być lepszym zespołem, wygrywając 1:0. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 87 minucie meczu zdobył Paweł Kułakowski.

6. DKS Dobre Miasto - Polonia Lidzbark Warm. 1:0
Skład DKS: Artur Zych - Tomek Kaczmarczyk, Adam Orłowski, Czarek Piwowarek, Emil Matyszczyk, Robert Bryk, Darek Wolski, Adam Kucznier, Michał Dalecki, Paweł Kułakowski, Damian Kuształa oraz Damian Romańczuk

W dwunastoosobowym składzie zagrało aż 6 juniorów.
W meczu z Polonią zabrakło kliku zawodników, którzy z przyczyn osobistych nie mogli wziąć udziału w meczu kontrolnym.

Jeżeli chodzi o ruchy transferowe to jak na razie cisza. Do zespołu na chwilę obecną nikt nie dołączył. Inaczej to wygląda w drugą stronę. Z DKS odeszli: Rafał Witkowski, Michał Witkowski, Łukasz Michalski (nie wznowili treningów). Wszystko powoli zmierza w tym kierunku, że utrzymać zespół w okręgówce będzie musiała to zrobić spora część młodzieży z kilkoma doświadczonymi zawodnikami.

W najbliższy weekend czeka nas ostatnie spotkanie sparingowe. Naszym rywalem będzie SKS Szczytno.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości