DKS Dobre Miasto dwa dni przed startem ligi

Okres przygotowawczy Dobromiejskiego Klubu Sportowego do rundy jesiennej dobiegł już końca. Swoje przygotowania podopieczni Zbigniewa Kieżuna rozpoczęli 13 lipca, które trwały do dnia dzisiejszego. Przez cały ten czas w klubie nie działo się kolorowo, ale "coś" powoli jednak na dzisiaj rusza już do przodu.

Do dnia dzisiejszego nie został wybrany zarząd, który poukładałby wszystkie klocki w klubie. Prezes Wojciech Wolski złożył rezygnacje, a całą opiekę nad organizacją całym klubem sprawuje Gustaw Pietrulewicz. Mimo wielkiego rozgłosu w całym województwie na temat DKS Dobre Miasto, można powiedzieć, iż wcale nasz klub nie umiera, i może zaskoczymy co niektórych...ale klub przystąpi do rozgrywek IV ligowych mając pewnych osiemnastu zawodników, którzy będą brani pod uwagę przez trenera Zbigniewa Kieżuna.

W okresie letnim rozegraliśmy trzy sparingi:

Huragan Morąg - DKS Dobre Miasto 0:7

DKS Dobre Miasto - Warmiak Łukta 4:2

Błękitni Orneta - DKS Dobre Miasto 3:2

Krótka ocena przygotowań przez trenera Zbigniewa Kieżuna: "Szkoda, że rozegraliśmy tak małą ilość spotkań sparingowych, ale ze względów kadrowych dwa mecze musieliśmy odwołać. Z kadrą w środku przygotowań mieliśmy na prawdę krucho, lecz w ostatnim tygodniu wszystko powoli się ustabilizowało. Sezon czeka nas na prawdę trudny, a już pierwszy sprawdzian na inauguracje z ciężkim rywalem pokaże na jakim etapie tak na prawdę stoimy. Z zespołu odeszło sporo zawodników, ale mimo wszystko się nie poddajemy i z pewnością łatwo meczów nie będziemy oddawać."

Co jeżeli chodzi o kadrę?

Z naszym klubem pożegnali się Jarosław Boryczka oraz Damian Kowalikowski, którzy odeszli do Błękitnych Orneta. Mateusz Jurczak oraz Paweł Grela wrócili z wypożyczenia do Stomilu II Olsztyn. Natomiast Wojciech Wojciechowski, Michał Dalecki oraz Adam Orłowski przenieśli się do Danpolu Knopin. Treningów nie wznowił Patryk Stadnicki oraz Damian Małkowski. Do Huraganu Morąg przeszedł Rafał Witkowski, który w rundzie wiosennej wypożyczony był do rezerw olsztyńskiego Stomilu.

Jeżeli chodzi o nowych graczy to sprawa wygląda następująco. Do zespołu powrócili z wypożyczeń Paweł Zajączkowski oraz Rafał Pietrago. Mocnym transferem może być powrót po kilku sezonach do pierwszego zespołu Krystiana Kija, który przez ostatnie lata występował w LKS Promień Kowalewo Pomorskie. Do drużyny doszedł także Damian Maczukin z Danpolu Knopin.

Kadra DKS Dobre Miasto na rundę jesienną 2015:

1. Bartłomiej Sobol

2. Jakub Bartliński

3. Artur Bodalski

4. Marcin Dalecki

5. Dariusz Gawryś

6. Krystian Jamróz

7. Krystian Kij

8. Rafał Kij

9. Łukasz Komiażyk

10. Kacper Mackiewicz

11. Damian Maczukin

12. Paweł Olszewski

13. Michał Opała

14. Rafał Pietrago

15. Andrzej Surmacz

16. Michał Witkowski

17. Paweł Zajączkowski

18. Mateusz Zaleski

trener: Zbigniew Kieżun

!UWAGA! Do zespołu przymierzanych jest kilka zawodników. Jednak na pewno nie będą dostępni na niedzielny mecz ze Stomilem II Olsztyn.

Mecz inauguracyjny rozegramy z rezerwami Stomilu Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w Olsztynku w niedzielę o godzinie 16.