Podsumowanie okresu przygotowawczwego

Już w najbliższą sobotę od meczu wyjazdowego do Mrągowa rozpoczną swoją rywalizacje w lidze zawodnicy DKS Dobre Miasto. Podopieczni Michała Włodarskiego w pierwszej kolejce IV-ligi zmierzą się ze spadkowiczem Mrągowią Mrągowo.

Swoje przygotowania do sezonu zespół DKS Dobre Miasto wznowił 13 lipca treningiem na Stadionie Miejskim w Dobrym Mieście. Tydzień wcześniej rozegraliśmy mecz treningowy z beniaminkiem Startem Kozłowo.

Pierwszy mecz kontrolny został wygrany przez zawodników z Dobrego Miasta ze Startem 5:0. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Rafał Witkowski, Kamil Banaszkiewicz, Arkadiusz Żukowski (dwie) oraz z rzutu karnego bramkarz Bartłomiej Sobol. Mimo, iż mecz był spotkaniem treningowym to pokazał, że ciężkie zadanie czeka beniaminka w swojej nowej lidze. Trener Michał Włodarski miał do wyboru 19 zawodników.

Następnie 13 lipca nasza drużyna wybrała się do Gminy Purda, gdzie wystąpiliśmy w turnieju. DKS okazał się najlepszy i wygrał rozgrywki o Puchar Starosty Powiatu Olsztyńskiego. W fazie grupowej pokonaliśmy Tęczę Biskupiec 3:0 i zremisowaliśmy z GLKS Jonkowo 1:1. Następnie w półfinale pokonaliśmy Świątki 1:0, a w finale rozgromiliśmy GLKS Jonkowo 6:1. Trener naszej drużyny miał dostęp do 20 piłkarzy, w tym pięciu testowanych.

Trzeci sparing zagraliśmy z III-ligowym Huraganem Morąg. Przegraliśmy 0:1 po walce, a bramkę straciliśmy pod koniec meczu.

Kolejny mecz kontrolny rozegraliśmy w Bartoszycach z miejscową Victorią. Sparing zakończył się remisem bezbramkowym.

Później zwyciężyliśmy w dwóch kolejnych sparingach. Najpierw okazaliśmy się lepsi od beniaminki V-ligi SRKiS Danpol Knopin, który pokonaliśmy 5:0, a bramki strzelali: Rogalski, Patryk Stadnicki (dwie), Łukasz Bogdanowicz i Paweł Pietrulewicz. Kilka dni później zmierzyliśmy się z kolejnym beniaminkiem, tym razem zespołem z IV-ligi - Warmią Olsztyn, z którą wygraliśmy 4:1 po bramkach: Rafała Witkowskiego, Adama Kapusty i Łukasza Bogdanowicza (dwie).

28 lipca wybraliśmy się do Lidzbarka Warmińskiego na sparing z Polonią, z którą zremisowaliśmy 0:0.

Następny sparing zagraliśmy znowu z beniaminkiem IV-ligi. W Ornecie przegraliśmy 2:1 z Błękitnymi. Jedyne trafienie dla DKS zaliczył Patryk Stadnicki.

W ostatnim sprawdzianie przed ligą rozegraliśmy pierwszy sparing po miesięcznej przerwie rozgrywania meczów na naszym boisku. Seniorzy DKS Dobre Miasto wygrali 3:2 ze swoim ligowym rywalem - Pisą Barczewo. Podopieczni Włodarskiego przegrywali 0:2, by wygrać ostatecznie mecz. Bramki dla DKS trafiali Rafał Witkowski oraz dwa razy Damian Kowalikowski.

opracował Łukasz Iwaszko