Iskra Witków Śląski - Grodno Zagórze Śląskie

Mateusz Pach
Paweł Duroł

13.10.2014

Nasi seniorzy, po ciężkim meczu w Świebodzicach, podejmowali kolejną drużynę z dołu tabeli. Tym razem jednak problemów ze zwycięstwem nie było. Pierwszy gol padł już po 90 sekundach gry, kiedy to Piotr Krupa wypatrzył na lewym skrzydle Konrada Niemca, a ten mierzonym strzałem w samo okienko zdobywa gola na 1:0. Po 6 minutach było już 2:0, a swą drugą bramkę strzelił Niemiec (tym razem z lewej nogi). Kolejny gol to zasługa braci Ogrodników - piłkę dogrywał Krystian, a Bartosz wykorzystał sytuację sam na sam. W 23. minucie piłkę z bocznego sektora dośrodkował Piotr Dynerowicz, a Bartosz Ogrodnik strzałem głową oszukał golkipera Grodna. Gola nr 5 w tej części gry strzelił Karol Rudnicki, który wykorzystał fatalne nieporozumienie w szeregach gości. Do przerwy zawodnicy Iskry mieli jeszcze co najmniej kilka sytuacji, jednak ich nie wykorzystali. Ozdobą tej polowy była akcja Mateusza Sobiesa, który jako lewy obrońca przebiegł całe boisko z piłką, minął 5 rywali, po czym w sytuacji oko w oko z bramkarzem oddał niecelny strzał. Wielka szkoda.

Druga połowa to dalsza dominacja Iskry. Gola nr 6 strzela Ogrodnik, kompletując hat-tricka. Potem ten sam zawodnik strzela bramkę na 7:0. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 10:0 - ósmego gola strzela Rudnicki, bramkę nr 9 strzela głową Piotr Groń, a jubileuszową dziesiątą zdobywa B. Ogrodnik. Choć do końca meczu pozostało jeszcze 25 minut i Iskra miała multum kolejnych sytuacji (dwukrotnie Groń, po razie Dynerowicz, Niemiec, Ogrodnik) to gola strzela dopiero w 86. minucie, a jego autorem jest Sobies, który całkowicie na to zasłużył. Mecz zakończył się więc najwyższym w tym sezonie zwycięstwem 11:0 i Iskra pokazała, że będzie groźna dla kolejnych rywali.

5. kolejka kl. B (12.10.2014)

Iskra Witków - Grodno Zagórze Śląskie 11:0 (5:0)
1:0 Niemiec K. 2' (asysta Krupa)
2:0 Niemiec K. 6' (asysta Ogrodnik B.)
3:0 Ogrodnik B. 13' (asysta Ogrodnik K.)
4:0 Ogrodnik B. 23' (asysta Dynerowicz)
5:0 Rudnicki 32'
6:0 Ogrodnik B. 49' (asysta Niemiec K.)
7:0 Ogrodnik B. 55' (asysta Rudnicki)
8:0 Rudnicki 57' (asysta Dynerowicz)
9:0 Groń 59' (asysta Ogrodnik B.)
10:0 Ogrodnik B. 64'
11:0 Sobies 86'

Iskra: Mokrzycki - Kurnyta M. (58' Pach), Ogrodnik K. (kpt) (67' Duroł), Kolodziej, Sobies - Groń, Krupa, Dynerowicz, Niemiec K. - Rudnicki, Ogrodnik B.