Autor:

Maverick

Utworzono:

25.08.2015

Zatoka do Wielbarka wybrała się bez kilku zawodników. Z różnych przyczyn zabrakło m.in. Rafała Jakimczuka, Przemka Matelskiego i Łukasza Wolaka, Marcina Chomki(kontuzja). Trener Karpowicz wybrał optymalną dla tego spotkania jedenastkę. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, jedyne zagrożenia pod obiema bramkami miały miejsce po stałych fragmentach gry (kilka rzutów rożnych i wolnych). W drugiej połowie oba zespoły "zabrały się do roboty..." chcąc za wszelką cenę zdobyć gola. W 59 min meczu pomocnik gospodarzy w łatwy sposób ograł Mikhaiła Talapina i oddał celny strzał z 5 metra między nogami Sadowskiego. Po stracie bramki Zatoka zaczęła mądrzej grać piłką i z każdą minutą coraz groźniej atakować. Dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in Danie Komorowski i Piotr Rutkowski. Dopiero w 88 min. spotkania świetna akcja całego zespołu, który mówiąć potocznie "rozklepał" od obrony zawodników z Wielbarka i po dośrodkowaniu Bartka Koczary strzałem z głowy Daniel Komorowski wyrównuje stan meczu 1:1. Dwie minuty później, po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne Omulwi ponownie Daniel Komorowski przyjmuje piłkę na 4-tym metrze i gdy wszyscy juz widzieli piłke w bramce, napastnik Zatoki oddaje strzał wprost w bramkarza gospodarzy. W 94 minucie Cezary Ciepliński zamiast rozpocząć ostatnią akcję meczu tzw. wybiciem do przodu na aferę decyduje się na podanie wzdłuż linie bocznej do Bartka Koczary, który źle przyjmuje piłkę i gospodarze wychodzą z kontraatakiem trzech na jednego. Szybka wymiana piłki i napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z Sadowskim i na nasze nieszczęście nie myli się. Wynik 2:1. Po zdobyciu bramki sędzia Pan Daniel Więckiewicz kończy mecz. Zatoka z dalekiego wyjazdu wraca bez punktów, z meczu który powinien zakończyć się sprawiedliwym remisem.